• Čo už bolo 2018/19

Deň otvorených dverí

Dňa 28. 8. sa uskutočnil v CVČ Stará Turá Deň otvorených dverí. Spolu ho navštívilo 32 detí a rodičov, ktorí sa prišli pozrieť, informovať a už i prihlásiť do záujmových krúžkov 2019/20.

Branný deň

V pondelok 24. 6. sme pripravili pre žiakov II. stupňa ZŠ 2 stanovišťa, na ktorom si deti mohli overiť svoje znalosti a zručnosti v oblasti brannej výchovy. Akcie sa zúčastnilo cca 300 detí.

Deťom pre radosť

V predvečer MDD 31. 5. sme deň detí oslávili na pódiu na Námestí slobody, kde sa predstavili v pohybových aktivitách deti zo staroturainských škôl, zaria dení a klubov.

Športový deň

V piatok 31. 5. sa približne 250 žiakov II. stupňa ZŠ aktívne zapojilo do 4 športových disciplín, aby získali titul najlepšia triedy v ročníku.

Decoupage na drevo

V stredu 22. 5. si v CVČ 5 detí vyskúšalo zaujímavú vátvarnú techniku decoupage na drevo.

Moje najmilšie zvieratko

V stredu 15. 5. sa v CVČ zišlo 11 malých chovateľov na akcii Moje najmilšie zvieratko.

Výchova podľa temperamentu detí (6 - 15 ročných)

Dňa 30. 4. sme na interaktívnej prednáške Výchova podľa temeperamentu detí v kc TU privítali 20 účastníkov.

Deň Zeme s predškolákmi

Dňa 25. 4. sme s predškolákmi oslávili Deň Zeme. Malú turistiku plnú úloh splnilo 88 detí.

Turnaj v stolnom futbale O veľkonočného zajaca

Vo štvrtok 18. 4. sme deťom prázdninové dopoludnie vyplnili turnajom v stolnom futbale. Víťazom sa stala Nina Podhradská zo 4.C.

Veľkonočné aranžovanie

V stredu 10. 4. sa v CVČ konala akcia Veľkonočné aranžovania, kde deti vyrábali veľkonočné dekorácie.

Prednáška: Výchova podľa temperamentu detí (0 - 6 rokov)

V piatok 29. 3. sme v KC Tu. v Starej Turej zrealizovali zaujímavú prednášku. Zúčastnilo sa jej cca 40 rodičov.

Deň vody

V piatok 22. 3. sme si v CVČ pripomenuli s takmer 50 predškolákmi Svetový deň vody. Deti absolvovali nielen poučnú prezentáciu, ale i rôzne hry a súťaže plné vody.

Kino s pukancami

V piatok 22. 3. sa v CVČ stretlo 50 detí, aby si pozreli film a spoločne zdielali divácky zážitok. Malé deti sa tešili s rozprávkou HOP a veľkáči si pozreli Beetlejuice.

Z rozprávky do rozprávky

Z piatka na sobotu 15. 3. sa 32 detí rozhodlo zabaviť sa a  prespať v CVČ. Sprievodcov im robili rozpávky, súťaže a hry, pri ktorých sa deti poučili i zasmiali.

Prázdninové majstrovstvá detí ZŠ 2019

Prázdninové majstrovstvá prebiehali 4. – 8. 3. 2019 a zúčastnilo a ich spolu 81 detí.

Výsledky:

2. vicemajster: Tomáš Adamkovič 4.C

Blahoželáme.

Celomestská konferencia: Mesto bez kriminality

V piatok 1. 3. sme spolu s mestom Stará Turá zorganizovali 1. celomestkú konferenciu  Mesto bez kriminality. Zúčastnilo s ajej vyše 70 účastníkov, ktorým prednášalo 5 odborníkov na témy týkajúce sa kriminality v našom meste.

Valentínske kino s pukancami

V piatok 15. 2. sme zorganizovali Valentínske kino s pukancami. Deti I. stupňa ZŠ si pozreli animovaný fiľm Romeo a Julia a decká II. stupňa si vybrali horor Kruh. Spolu sa akcie zúčastnilo 75 detí.

Prednáška: Trochu inak o vzťahoch

V sobotu 2. 2. sa vyše 40 divákov zúčastnilo zaujímavej prednášky o vzťahoch vo vzdelávacom centre TU.

Prázdninové bingo plné hier a súťaží

V piatok 1. 2. sme vyplnili deťom prázdninové dopoludnie Bingom s hrami a súťažami. Zúčastnilo sa ho 8 detí.

Snehová show

V piatok 18. 1. využilo 9 detí priaznivé snehové podmienky a zapojili sa do súťažného podujatia Snehová show, ktoré sa uskutočnilo vo vonkajšom areále CVČ.

Výroba vtáčích kŕmidiel

V stredu 16. 1. sa v CVČ stretlo 12 detí, ktoré sa pokúsili vytvoriť užitočné "bufety" pre vtáčikov. Okrem rozvoja manuálnych zručností si deti pripomenuli i význam pomoci ľudí zvieratkám vzime.

Beseda: Čo je prokrastinácia a keď ju mám, čo s ňou?

V pondelok 14. 1. 2019 sa v CVČ uskutočnila beseda s Radom Nedorostom. I keď sa jej nezúčastnili davy, prítomní účastníci boli spokojní a dozvedeli sa množstvo zaujímavých informácií.

Noc duchov

Z piatka na sobotu 29. - 30. 10. 2018 sa v CVČ stretlo 22 odvážnych detí a zať´žili strašidelnú noc.

Halloweenske tvorivé dielne s Kikou

26. 10. 2018 sa v IRISH PUBE stretlo 60 detí a rodičov na tradičnej jesenej akcii s Kikou. Deti vyrábali, tancovali a zúčastnili sa strašidelnej módnej prehliadky.

Gaštaniáda

V stredu 24. 10. 2018 sa v CVČ vyrábalo a zabávalo s krásnym prírodným materiálom - s gaštanmi. Akcie sa zúčastnilo 10 detí.

Po námestí na kolieskach

V sobotu 29. 9. 2018 prebehla na Námestí slobody v Starej Turej akcia Po námestí na kolieskach. Zúčastnilo sa jej 30 pretekárov.

Beseda: Na čo myslieť pred výberom stredných škôl

26. 9. 2018 sa v DK Javorina uskutočnila beseda pre ôsmakov, deviatakov a ich rodičov. Zúčastnilo sa jej 80 záujemcov.